Designreader
31 5 2015 / redakce

Spoušť: Jak se dělá kniha?

Designreader.org zve na diskusi o vizualitě současných knih, nakladatelském provozu, komunikaci, designérech, výtvarnících, výtvarných redaktorech a autorech. Na okraj Spouště Sáry Vybíralové (Host 2015).

„Co je vlastně důležitější měřítko? Názor a vkus autora textu, nebo jakýsi obecný zájem o to, aby knížka plnila svůj účel, poutala na krámě a měla svoji vlastní nezpochybnitelnou kvalitu? Má vůbec mluvit autor knihy do její grafické úpravy, nebo už mu ve chvíli odevzdání rukopisu dílo nepatří? Kdo je vlastně kompetentní rozhodovat o tom, jak má výsledný produkt vypadat? Je to autor, který text napsal a zná ho nejlépe? Nebo nakladatel, který se o knížku stará a podstupuje jako jediný podnikatelské riziko? Nebo designér, který jako jediný má patřičnou odbornost a může k textu vytvořit paralelní doprovod v odlišném médiu?“ Martin Pecina 

Pozvání přijali:
Martin Stöhr, redaktor a art director nakladatelství Host
Sára Vybíralová, překladatelka a spisovatelka
Pavel Růt, výtvarný redaktor nakladatelství Argo
Michal Rydval, grafický designér a nakladatel Fra
Robert V. Novák, grafický designér

Cílem neformálních diskusních večerů je otevření témat spojených s interpretací a kritikou designu. Nejde nám primárně o nalézání řešení, ale o představení různých pohledů a jejich přátelská konfrontace.

Čtvrtek 4. 6. 2015 od 20:00 hod. v Café Fra, Šafaříkova 15, Praha 2